.   .

Premiéry konec srpna 2021, You Raise Me Up, Peach of Time, Lovers of the Red Sky

Od:

Od této chvíle tu budu zveřejňovat osekaný děj a dojmy z prvního dílu všech nových seriálů. Seřazeno od nejnovějšího po nejstarší.

You Raise Me Up 31.8.2021

Název by se dal přeložit jako Postavila jsi mi ho. Komu? Do Yong Shikovi našemu hlavnímu hrdinovi, který je lůzr každým coulem. Na výšce byl úspěšný, ale pak to s ním šlo z kopce, ztratil přítelkyni, nemá práci, byt ani auto. Už šest let studuje na státní zkoušky a ve stresu ho uklidňuje růžová barva, kterou se nakonec celý obklopil. To, že je muž si snaží dokázat masturbací, ale už ani to nejde, proto se vydává k urologovi na vyšetření.
Mezitím jeho bývala přítelkyně má problémy se současným přítelem, panem bohatým, krásným a namyšleným. Když jí naznačil, že si nemá vymýšlet problémy, že nikoho lepšího než on stejně nenajde, ona mu vmete do očí, že její bývalý byl lepší. Jo a mimochodem, je to uroložka. Kde jinde se nakonec Do Yong Shik shledá s bejvalkou než na vyšetřovacím stole.
Být trochu mladší, tak mě to bude pořádně bavit, hlavnímu hrdinovi byste dali pětikorunu, jaký je to politováníhodný chudáček, jsem moc zvědavá, co udělá jeho bejvalka, až zjistí, jak se mu posral život.
A ten začátek, o kterém jsem se ani nezmínila, výmluvný, i když je beze slov. Po prvních minutách jsem si říkala, to bude asi parádní kravinka, ale na konci jsem s ním soucítila.

Peach of time 30.8.2021

Za Yoon Ohem přijíždí kamarád Peach z Thajska, při posledním setkání si slíbili, že spolu pojedou na pláž a on přijel slib splnit. Už při prvním sektání je na Yoon Ohovi vidět, že doteky bere jinak než kamarád. Pak si spolu vaří rámen, ale přidá se i matka a rozhovor nabírá na ostrosti. Peach se dozvídá, že Yoon Oh s matkou nevychází, což mu je líto. Uvědomil si jak to má Yoon Oh těžké a chce pro něj udělat cokoli, aby byl šťastný.

Lovers of the Red Sky 30.8.2021

Upozornění: Místo čtení si raději pusťte díl. Doufám, že ti, co přes upozornění čtou dál, si díl nakonec taky pustí.

Začíná to jako pohádka, byli jednou tři bohové. Jeden zlý, jeden hodný a jeden mezi nimi udržoval rovnováhu. Zlý však získal převahu a proto ho uvěznili. (Začátek jako z čínských dramat, působivé použití magie při uvěznění a ještě působivější nestvůra.) V ten den se narodily dvě děti, dívka a chlapec.
O devět let později, ve kterých zemi trápilo sucho a hladomor, protože zlý bůh při uvězňování zemi proklel, se šamanka z paláce dozví o chlapci, který má přízeň boha vody a umí ji najít. Šamanka po chlapci chce, aby se v paláci účastnil rituálu přivolání deště.
Den před rituálem chlapec potká slepou dívku Cheon Gi a stráví spolu krásné odpoledne. (To je začátek našeho milostného příběhu, moc se těším až trochu zestárnou.)
Nastal den rituálu, chlapec se ho účastní a v tu samou chvíli mladší bratr korunního prince osvobodí zlého boha, který rozpoutá bouři a za hromů, blesků, vichru a deště vstoupí do chlapcova těla. Ten spadne do vody a topí se. Dívka se topí taky. A tady nastupují opět kouzla, která zachrání obě děti a dají chlapcův zrak slepé dívce. Moc se těším na pokračování. Sledování tohoto seriálu je jasná volba.

Historická dramata mám ráda a věrná láska od dětství se mi nikdy neomrzí, prostě úžasný první díl a tu trochu divné magie jim z fleku odpustím. Aspoň jsem se měla čemu divit. Z amuletu totiž vznikl živý motýl a dal dívce zrak, pak chlapce vynesla z vody dost podivná síla. No co nadělám…ale jinak stručně řečeno „paráda co trvala hodinu a deset minut“ a to se tam ještě ani neobjevili hlavní herci.


Obvazuje jí zraněné koleno jediným kapesníkem od matky a slíbí, že si pro něj přijde po rituálu. Romantika už v devíti letech. Co teprve až budou starší? Tenhle seriál je fakt slibný.