.   .

Premiéry září 2021, Love in Black Hole, High Class, Mokkoi kitchen, Lost

Od:

Upozornění: Místo čtení si raději pusťte díl. Doufám, že ti, co přes upozornění čtou dál, si díl nakonec taky pustí.

Love in Black Hole 10.9.2021

Hlavní hrdinkou je Eun Ha. Její přítel už s ní nechce ztrácet čas, proto se s ní rozejde. Jako naschvál Eun Ha právě podepsala smlouvu na nový byt, který chtěla, aby to k němu měla blíž, a ta už nejde zrušit. Musí se přestěhovat, proto svého nejlepšího kamaráda Sun Woona poprosí, aby jí pomohl se stěhováním. Ten nemá čas, ale jeho kámoš Hae Myung ano. Když jí do nového bytu přinese poslední krabici najde na podlaze svou termosku, kterou nedávno ztratil. Eun Ha přísahá, že mu ji nesebrala. Jak se tam teda dostala? Eun Ha poprvé usnula v nové bytě a v tu chvíli se na stropě objeví záhadná černá díra a něco z ní vypadne.

High Class 6.9.2021

Song Yeo Wool je vynikající právnička a vychovává sama syna, se kterým má vřelý vztah. Toho však vyhodili ze školy, protože se popral a odmítl se omluvit. Song Yeo Wool jako na zavolanou přijde pozvánka do prestižní školy pro boháče na ostrově Jeju. Netuší však, kdo ji poslal. Její syn se zúčastnil pohovoru a na školu se dostal, dali mu přednost před synem bohaté bývalé herečky, která si to nenechá líbit a společně s kamarádkami zatahá za nitky, aby jejího syna také přijali.
První den ve škole se Song Yeo Wool znovu setkává s rivalkou a jejími kamarádkami. Vmetou jí do tváře, že musí mít obrovské konexe a ještě ji veřejně nazvou vražedkyní manžela. Děti si zatím hrají na schovávanou a syn Song Yeo Wool se schová ve skříňce, kterou někdo zvenčí zamkne. Zdrcená Song Yeo Wool hledá svého syna, kterého naštěstí po chvíli najde a utěšuje ho. Slíbí mu, že už nikdy nedovolí, aby mu někdo ublížil. V tom vidí nápis rtěnkou na skle „vítej“. Takže tohle byl teprve začátek.
Intriky boháčů nejsou zrovna můj šálek kávy, ale líbil se mi vztah Song Yeo Wool se synem. Trochu mě zajímá, jak Song Yeo Wool s rivalkami zatočí. Určitě si to své diváky najde, před premiérou to trochu přirovnávali ke Sky Castle, který byl velmi úspěšný.

Mokkoji kitchen 6.9 2021

Ro In si chce přes mobil objednat donášku svého oblíbeného jídla tteokbokki, ale mobil se jí vybije. Jakmile ho nabije, zjistí, že jídlo je vyprodané. Mezitím si ho objednal její nový soused Moo Young, který právě doostřil nože. Setkají se na chodbě před jejím bytem a ona ucítí vůni svého oblíbeného jídla a vetře se k němu do bytu. Když se ho mezi řečí zeptá, co dělá, odpoví jí, že pracuje s noži. Ro In si představí vrahouna, který ji ubodá nožem, a uteče. Pak náhodou vejde do restaurace, kde vše pochopí, Moo Young tam pracuje jako kuchař a nožem nebodá lidi, ale krájí potraviny.

Lost 4.9.2021

V tomhle seriálu je spousta drobností, které do sebe zapadají, utváří atmosféru děje a přídávají mu na atraktivitě. Zasloužil by si podrobnější popis (ostatně jako všechny seriály), ale to tu není mým cílem. Takže jen stručně:
Gang-jae má 27 let a vydělává si tím, že dělá ženám společníka. Přesto má hluboko do kapsy. Jediné, těžko našetřené peníze půjčil kamarádovi. Toho však nalezli mrtvého, pravděpodobně spáchal sebevraždu. Takže truchlí za kamaráda a částečně i za ztracené peníze.
Bu-jeong si přivydělává jako uklížečka u bohaté hvězdičky a také vydělává směšné peníze. Je jí čtyřicet, má mladšího přítele, ale zatím to nikam nedotáhla. Má pocit, že v životě selhala a že je špatný člověk.
Tito dva náhodou nasednou do stejného autobusu. Bu-jeong jede domů od otce, kterému si vylévala srdíčko a je z toho tak rozrušená, že stále ještě pláče, a Gang-jae jede na pohřeb. Když Gang-jae vidí, jak žena sedící před ním popotahuje, dá jí drahý kapesník, který dostal jako dárek od klientky. Když vystupuje, Bu-jeong ho nečekaně chytne za ruku a … zbytek v dalších dílech.
Seriál se nese v pochmurném duchu, avšak jeho ústřední téma „neúspěch v životě“ a zpracování je dostatečně zajímavé, aby přitáhl mou pozornost.